Statistikat e KB Peja në ndeshjen ndaj KB Prishtina

kbpeja Korniza Studio

KB Peja arriti të fitoj ndeshjen e parë finale të playoffit dhe atë në sekondën e fundit. I gjithë ekipi la shpirtin në fushë duke kontribuar kështu e finalja e parë të na takoj neve.

5 lojtarë perfunduan ndeshjen me pikë dyshifrore, ndersa lojtari me më së shumti pikë ishte Boo Davis dhe Alban Veseli me 16 pikë të percjellur nga Fisnik Rugova, Drilon Hajrizi dhe Kevin Burwell me 12 pikë.

Statistikat e KB Peja
Nr. Emri Minuta Kërcime Asiste Pikë
5 Leonard Mekaj 5:58 1 0 0
7 Fisnik Rugova 23:57 6 0 12
8 Alban Veseli 35:52 5 3 16
9 Rron Grapci 09:48 0 0 0
10 Nenad Delic 20:30 1 0 9
11 Arti Hajdari 00:00 0 0 0
12 Drilon Hajrizi 30:17 8 5 12
15 Roland Davis 36:38 7 1 16
21 Samir Zekiqi 00:00 0 0 0
24 Beqë Kovaqi 00:00 0 0 0
25 Kevin Burwell 37:16 3 5 12
69 Burim Zekiqi 00:00 0 0 0

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful