ZYRTARE: Artem Slipenchuk lojtar i ri i KB PEJA

A. Osipov

Organizatori ukrainas Artem Slipenchuk nenshkruan kontratë me KB PEJA për sezonën 2016/17. Artem, 26 vjeçar, debutoj ne ekipën BC Kyiv-2 (2005/06) duke vazhduar në Chipola JC (2007/08), Budivelnyk Kyiv (2008/09), Hoverla Ivano (2009/10), Kryvbasbasket (2010/11), Azovmash (2011-2014), BC Odessa (2014/15) dhe se fundi ishte pjesë e ekipit Dynamo Kyiv (2015/2016).

Artem Slipenchuk, perveç provojës në ligën ukrainase ai gjithashtu ka luajtur edhe ne VTB United League, Eurocup.
Mirë se vjen Artem Slipenchuk!

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful