ZYRTARE: Cameron Rundles nënshkruan për KB PEJA

KB Peja ka nënshkruar me lojtarin amerikan Cameron Rundles. Rundles i cili luan në pozitën e organizatorit karrieren e ka filluar në ekipet Montana dhe Wofford. Karrieren profesionale e ka vazhduar në Europë ku sezonën 2013/14 ishte pjesë e ekipës Jekabpils në Supërligën e Latvisë e cila luante edhe ne Baltic Basketball League. Sezonën 2014/15 luajti në Cherkaski Monkeys në Ukrainë për të vazhduar në sezonën 2015/16 në ekipën hungareze Falco KC. Në Falco FC, Rundles luajti edhe ne FIBA Europe Cup, ku ka pasur një mesatare prej 15 pikë, 5 asistime dhe 3 kërcime për ndeshje.

Kujtojmë faktin se KB Peja sonte luan kundër ekipit të njohur turk Gaziantep në ora 19:30.

Mirë se vjen Cameron!
Welcome Cameron!

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful