PEJA fiton ndeshjen e parë të playoffit

Alban Veseli Korniza Studio

KB Peja ka arritur që në mënyrë fantastike t’i filloj finalet e play-offit duke shënuar fitore në ndeshjen e parë me rezultat 77-76. Alban Veseli arriti të shënoj në sekonden e fundit duke bërë qe Karagaç të shperthej në festë

KB Peja filloj mire qerekun e pare duke arritur ta mbyll rezultat 23-15 por që Prishtina arriti të kthehej duke e barazuar rezultatin në përfundim të pjesës së parë.

Edhe qereku i tretë vazhdoj i balancuar duke bërë që drama të shtyhet në qerekun e fundit. Dhe kur ishin vetëm edhe 5 sekonda lojë Prishtina kishte 1 pikë epersi. Por Alban Veseli në sekondën e fundit arriti të shënoj duke sjellur fitorën në mënyrë fantastike.

Boo Davis dhe Alban Veseli ishin lojtarët me më së shumti pikë në ndeshje, 16 pikë të shënuara të percjellur nga Fisnik Rugova, Drilon Hajrizi dhe Kevin Burwell me 12 pikë.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful