ZYRTARE: Maksym Ivshyn nënshkruan me KB PEJA!

Serinë e përforcimeve po e vazhdojmë me lojtarin tjeter ukrainas, Maksym Ivshyn, i gjatë 208cm i cili luan në pozitat 4 dhe 5.

Ivshyn filloj karrierën në Azovmash ku luajti në sezonat 2006-08 në Supërligën ukraineze dhe FIBA Europe Cup.
Sezonën 2009/10 kaloj tek BC Donetsk ku gjithashtu ishte pjesë e FIBA Europe Cup për tu kthyer prap tek ekipi Azovmash në sezonat 2010-12 ku u paraqit edhe në VTB United League dhe EuroCup.
Pas kësaj ishte pjese e skuadrave: Cherkaski Monekys (2012/13), Poltekhnika Halychyna (2013/2014), Budivelnyk Kyiv (2014/2015) dhe së fundi ishte pjesë e skuadrs Kryvbasbasket.

I dëshirojmë mirëseardhje Maksym në KB PEJA!

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful