Fisnik Rugova: Do japim maksimumin

Korniza Studio

Fisnik Rugova shprehet i gatshëm për ndeshjen e dytë finale që pritet të zhvillohet në Prishtinë të enjten. Ai tregon se ekipa e Pejës është gati dhe do jap maksimumin të del e pamposhtur nga ndeshja.

Besoj se mund t’ia dalim në Prishtinë. Do të japim maksimumin që të shënojmë fitore edhe pse do të jetë shumë vështirë. Pikat tona të forta janë, loja ekipore, si në ndeshjen e parë dhe mbrojtja e fortë.  Besoj se do të jetë një ndeshje shumë e fortë, ashtu si i ka hije finales, ndërsa ne do të aplikojmë lojën tonë dhe besoj se do të dalim të pamposhtur”. – deklaroj Fisnik Rugova për faqen zyrtare të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Kujtojmë se KB Peja është në epersi 1-0 në seri pas fitorës së arritur të dielen në Pejë me rezultat 77-76. Kampion i Kosovës shpallet ekipi i cili arrin të fitoj 3 ndeshje.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful