Statistikat e ndeshjës KB Peja – KB Vëllaznimi

klubi

KB PEJA arriti të shënoj fitore kundër KB Vëllaznimit me rezultat 113-57. Ekipi pejan prej minutës së parë arriti të kontrolloj rezultatin dhe të krijoj një epersi të thellë.

Trajneri Todorov i inkuadroj të gjithë lojtarët në ndeshje ku shumica prej tyre arritën të shënojnë pike.

Lojtari me më së shumti pikë të shënuara është Alban Veseli me 23 pikë. Art Hajdari ka shënuar 15 pikë, Rron Grapci shënoj 13 pikë, Dahlman 12 pikë, Mekaj 11 pikë dhe Reed 10 pikë.

Listën e koshashënuesve e plotësojnë edhe Mirza Ahmetbasic i cili përveç 7 pikëve të shënuara ka arritur të asistoj edhe 16 herë për bashkëlojtarët. Kuqi dhe Huhanovic kane shënuar nga 6 pikë dhe Kadusha dhe Ishvyn shënuan 5 pikë.

Ndeshjën e rradhës KB Peja do e luaj në FIBA Europe Cup kundrejt ekipës lidere të grupit, U-BT Cluj.

peja-vllaznimi

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful