Statistikat e KB Pejës në ndeshjën kundrejt UBT Cluj

klubi

KB Peja humbi në ndeshjen e parë në FIBA Europe Cup me rezultat 76-85 dhe at vetëm në sekondat e fundit edhe pse pothuajse gjatë gjithë ndeshjës ishte në epersi.

Lojtari me më së shumti pikë në ndeshje ishte Lamarcus Reed me 19 pikë, i përcjellur nga Mirza Ahmetbasic i cili ka shënuar 17 pikë.
Alban Veseli ka shënuar 10 pikë në ndeshje.
Amerikani Tillotson arriti double double me 10 pikë dhe 10 kercime duke arritur të jetë lojtari me efikasitetin më të lartë në ndeshje.
Në listën e pikëve arritën të jenë edhe Dahlman me 9 pikë, Nuhanovic 8 pikë, Hajdari 2 pikë dhe Grapci 1 pikë.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful