Paraqitje dinjitoze e KB Pejës në debutim

FIBA.com

KB Peja debutoj me humbje ndaj ekipit rumun UBT Cluj me rezultat 85-76. Fati dhe përvoja na ndëshkoj në sekondat e fundit për të arritur fitoren e parë në debutim kundrejt ekipit të njohur rumun edhe pse ekipi jonë ishte shumicën e kohës në epersi.

Dhe kur ne semafor kishin mbetur 38 sekonda lojë rezultati ishte i barabart por që KB Peja nuk arriti të shfrytëzoj rastet e saja për të fituar ndeshjen dhe fati poashtu nuk ishte ne anen tonë.

Duhet theksuar se Cluj është një ekip me një buxhet shumë më të madh dhe ka përvojë shumë më të madhe krahasuar me ekipin tonë, keshtu që marr në përgjithësi paraqitja e KB Pejës ishte dinjëtoze.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful