Todorov: Cluj një ekip me buxhet shumë më të madh

Trajneri i KB Pejës shprehet i gatshëm për debutimin në FIBA Europe Cup duke u shprehur se ekipi jonë do tentoj të paraqitet sa më dënjësisht kundrejt një skuadre teper të fortë e cila ka një buxhet shumë më të madh sesa ne.

Kjo do të jetë një ndeshje debutuese si për mua ashtu edhe për Pejën në FIBA Europe Cup. Kundërshtari ynë i parë, ekipi i Cluj-it përveç cilësisë ka edhe buxhet dukshëm më të madh se ne dhe këtë e tregon më së miri fakti se lojtari më i mirë rumun paguhet gjysmë milioni euro për tri vjet. Por ky fakt ne nuk na bënë të dorëzohemi, por duam që në këtë ligë të përfaqësohemi sa më mirë të jetë e mundur, duke filluar nga ballafaqimi i nesërm me Cluj-in” – shprehet Todorov për faqën zyrtare të FBK-së.

KB Peja sonte si mysafire debuton në FIBA Europe Cup në ora 19:30 kundrejt ekipës së njohur rumune, Cluj.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful