Rrjedha e ndeshjes KB Peja 81 – 73 KB Prishtina

klubi Korniza Studio

KB Peja ka fituar derbin më të madh kosovar kundrejt KB Prishtinës me rezultat 81-73 dhe at vetëm pas vazhdimeve.

Ekipi jonë nuk filloj mirë duke gabuar në shumë akcione në qerekun e parë dhe duke mos arritur të organizohet në mbrojtje. Edhe pse në qerekun e dytë KB Peja arriti të ngushtoj rezultatin, KB Prishtina arriti të i bëj ballë edhe në qerekun e dytë. Qereku i tretë i ndeshjës shfaq një Pejë krejt tjeter duke arritur të përmbysë çdo gjë dhe duke kthyer epërsinë në favor të saj. Edhe në qerekun e fundit KB Peja arriti të mbaj ndeshjën në kontroll por pas disa gabimeve në fund rezultati përfundimtar i ndeshjes përfundoj baraz. Në lojën shtesë KB Peja pa ndonjë problem arriti të kontrolloj ndeshjen dhe të shënoj fitorën e dytë në Supërligë.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful