KB PEJA starton me fitore në Balkan League!

fitore

KB Peja shënoj fitore ndaj ekipit nga Maqedonia Feni Industries në kuadër të xhirros së parë të Balkan League. Ekipi pejan që nga minuta e parë kontrolloj ndeshjën duke treguar një lojë stabile. Ndeshja në fund u përmbyll me rezultat 82-73

Trajneri i KB Pejës gjatë ndeshjës inkuadroj 10 lojtarë në ndeshje ku shtatë prej tyre arritën të shënojnë pikë ndërsa 3 prej tyre arritën pikë dyshifrore.
Mirza Ahmetbasic ishte lojtari me më së shumti pikë në ndeshje, gjithsejtë 21 ku saktësia për 3 pikë e kishte 60% ndërsa për dy pikë ishte i saktë 75%. Ahmetbasic arriti të realizoj edhe 4 assite për bashkëlojtarë.
Padyshim lojtari më atraktiv sonte ishte Reed, i cili perveç ngulitjeve dhe bllokadës fantastike arriti të shënoj 19 pikë në ndeshje me një saktësi prej 75% për dy pikë dhe 50% për tri pike. Reed kishte poashtu 4 asiste.
Stabilitetin ndër vite në ekipin pejan e vazhdon Alban Veselin ku edhe këtë vit tregon se do jetë lojtari kyç me 18 pikë për ndeshje. Albani kishte saktësi 80% për dy pikë dhe 37% për 3 pikë.

Lojtarët tjerë që kontribuan ishin: Ivshyn me 8 pikë dhe 1 asist, Nuhanovic me 6 pikë dhe 8 kërcime, Dahlman me 5 pikë dhe 4 kërcime, Art Hajdari me 5 pikë dhe 1 kërcim.

Pas kësaj fitore ndeshjën e rradhës KB Peja e luan kundrejt KK Karpos Sokoli 2000 në Karagaç me 29 Nëntor.

Statistikat e plota të KB Peja në ndeshjen kundrejt Feni Industries:
14647330_10154048890906089_1850937368_o-png

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful