Fitore klasike në Therandë

fitore Korniza Studio

KB Peja ka filluar me sukses edicionin në Super Ligë duke shenuar fitore klasike kundër KB Yllit në Therandë me rezultat 65-91. Ekipi i Yllit arriti vetëm qerekun e parë të bëj ballë KB Pejës derisa tri qerekët e tjerë i takuan ekipit pejan. Trajneri Todorov pati në gatishmëri të gjithë lojtarët duke përfshirë edhe amerikanin Austin Tillotson.

Lojtarë më të dalluar në Therandë ishin:

Alban Veseli i cili përmbylli ndeshjen në menyrën më të mirë të mundshme me 19 pikë, 5 kërcime dhe 2 asistime.

Mirza Ahmetbasic ndezi motorët në pjesën e dytë për të përfunduar ndeshjen me 17 pikë, 6 kërcime dhe 3 asistime.

LaMarcus Reed u tregua dinjitoz duke shfaqur klasë në lojën e tijë si gjithmonë dhe shtoi 16 pikë, 5 kërcime dhe 1 asistim.

Ju ftojmë të ndiqni këtë link për të shikuar statistikat e plota: http://bit.ly/2d4W8II

Ndeshja e rradhës në kompeticionin e Supërlige-s dhe zhvillohet në Pejë kundër KB Prishtinës.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful