ZYRTARE: Aleksandar Todorov trajner i KB PEJA

KB PEJA vazhon traditen e sjelljes së trajnereve më të mirë që kanë ardhur në Kosovë.

Ju njoftojmë se kemi nënshkruar kontratë me trajnerin e mirënjohur maqedonas, Aleksandar Todorov.

Todorov njihet si një trajner mjaftë i sukseshem i cili ka udhehequr skuadra të rëndësishme si: MZT Aerodrom, Ankara Basket, Rilski Sportist, Balkan Botevgrad dhe Dinamo Bukuresht.
Todorov ka arritur të fitoj 2 Kupa të Maqedonisë, një titull kampioni dhe Kampion i Ligës Balkanike.

Alexsandar Todorov dhe kryesia e klubit kanë punuar së bashku një projekt për sezonen 2016/17 dhe nga neser do ju njoftojmë me lojtarë e kësaj sezone me të cilët do kemi qëllim të fitojmë Kampionatin, Kupen dhe Balkan League.

Mire se vjen Todorov!

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful