Statistikat e lojtarëve në ndeshjen e tretë të playoffit

Korniza Studio

KB Peja fitoj ndeshjen e tretë të finaleve të playoffit në Superligen e Basketbollit të Kosovës me rezultat 66-63 duke kaluar në epersi 2-1 në serinë e ndeshjeve. Lojtarët pejanë shfaqën një lojë me shumë zemer dhe luftuan për çdo top për të arritur këtë fitore të madhe.

Lojtari me më së shumti pikë në ndeshje ishte Kevin Burwel me 17 pikë të shënuara.

Statistikat e KB Peja
Nr. Emri Minuta Kërcime Asiste Pikë
5 Leonard Mekaj 9:02 0 2 0
7 Fisnik Rugova 17:09 6 0 5
8 Alban Veseli 40:00 7 0 8
9 Rron Grapci 02:03 0 0 0
10 Nenad Delic 22:50 3 3 10
11 Arti Hajdari 00:00 0 0 0
12 Drilon Hajrizi 33:34 5 2 16
15 Roland Davis 37:29 2 4 10
21 Samir Zekiqi 00:00 0 0 0
24 Beqë Kovaqi 00:00 0 0 0
25 Kevin Burwell 37:49 3 4 17
69 Burim Zekiqi 00:00 0 0 0

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful