Barazohet seria, Peja nikoqire e Prishtinës pas disfatës

pejapr Korniza Studio

Finalja e dytë e PlayOff-it përfundoj me disfatë të ekipit verdh e zi, seria momentale është 1-1 kurse finalja e tretë zhvillohet në Pejë të Dielen me fillim nga ora 19:30. Ekipi verdh e zi hasi probleme në organizim të ndeshjes së sajë dhe gabimet janë të përmirsueshme, ne bindshëm do i përmirsojmë në Pejë në ndeshjen e radhës. Cekim se lojtarët tonë me të vërejtur ishin: Ronald Davis, Kevin Burwell, Drilon Hajrizi dhe Nenad Delic.

Finalja e dyte e cila u zhvilluar ne Prishtinë sjelli keto statistika tek lojtaret:
     Ronald Davis (16 pikë, 5 kërcime, 2 asistime)
     Kevin Burwell (16 pikë, 3 kërcime, 2 asistime)
     Drilon Hajrizi (12 pikë, 6 kërcime, 5 asistime)
     Nenad Delic (12 pikë, 5 kërcime, 1 asistime)
     Fisnik Rugova (5 pikë, 8 kërcime, 3 asistime)
     Alban Veseli (3 pikë, 4 kërcime, 4 asistime)
     Leonard Mekaj (1 kërcim)
     Rron Grapci (1 asistim)

Comments

comments



Sponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful