Verdh e zinjtë me vetëm një humbje

Korniza Studio

Ka përfunduar pjesa e regullt e stinorit dhe ne kemi treguar një sukses shumë të madhë gjatë kësaj sezone në SuperLigë. Ndeshja e fundit e këtij stinori kundër KB Trepçes përfundoj me rezultat 58-86 në favor të KB Pejës duke vendosur fitoren e njëzet e tretë, kurse humbjen e vetme kemi pësuar në xhiron XVIII kundër KB Prishtinës. Në vitin 2005/06 klubi Mabetex kishe aritur ta përfundojë stinorin me vetëm një humbje dhe një gje të tillë e bëri KB Peja pas plot 10 vitesh. Jemi shumë krenarë dhe jemi gati për të luftuar drejt titullit të Kampionit i cili vendoset në ndeshjet finale të PlayOffit.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful