Peja humb ndeshjen kundër AEK

Korniza Studio

 

KB Peja ka shënuar humbje në udhëtim kundrejt ekipës AEK Larnaca ku njëherit ka humbur shancat për të u kualifikuar në rrethin tjetër të FIBA Europe League.

KB Peja luajti mjaft mirë deri në qerekun e fundit duke qenë një lojë e baraspeshuar, por që minutat e fundit ishin fatale duke e vulosur fatin e fituesit.

Lamarcus Reed arriti të shënoj më së shumti pikë, 17 në total duke arritur edhe 7 kërcime dhe 4 asiste, Nuhanovic arriti 11 pikë, 9 kërcime, Alban Veseli dhe Dahlman nga 10 pikë, Ahmetbasic 6 dhe Mekaj 5 pike. Burwell arriti të shënoj 3 pikë ndersa Yvshin 2 pikë.

KB Peja javen e ardhshme do e zhvilloj edhe ndeshjen e fundit kundrejt ekipit turk Gaziantep për të përmbyllur pjesëmarrjen e saj në FIBA Europe Cup e cila ishte e para në historinë e saj.

Comments

commentsSponsors

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful